Tydzień małego badacza

TYDZIEŃ MAŁEGO BADACZA -

„NAUKA JEST SUPER!”

„…Poznawanie świata jest takie ciekawe” - to podsumowanie tygodnia dokonane przez dzieci z grupy 6B. Projekt „MAŁY BADACZ” realizowany był w pierwszym tygodniu marca. Mali badacze „doświadczali świata” każdego dnia. Obserwowali, wyciągali wnioski z doświadczeń i prowadzili ich zapisy w „książeczkach badacza”. Czekali codziennie z niecierpliwością na nowe eksperymenty. Mieszali substancje o różnej gęstości, barwili wodę, higroskopijność zafascynowała ich kolorowym efektem. Sprawdzali też: elektrostatyczność, jak działa siła odrzutu, co pływa, co tonie i wiele innych praw fizyki. Jednak nic nie mogło „przebić” efektu wulkanu, który wywołał największy entuzjazm dzieci. Po tak pracowitym tygodniu okazało się, że nauka jest super, a wielu małych badaczy zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać naukowcami.