Polskie miasta w baśni i legendzie

W lutym starsze przedszkolaki pojechały na spektakl Teatru Nowoczesnego „Polskie Miasta w baśni i legendzie”. Pierwsza wspólna podróż metrem sprawiła wiele radości. W nastrojowej sali ursynowskiego Multikina główni bohaterowie przenieśli nas do różnych miast Polski. W Krakowie ostrzegliśmy mieszkańców dźwiękami hejnału i podskakiwaliśmy w rytm muzyki z Lajkonikiem.

Poznańskie koziołki rozbawiły widzów swoim brykaniem a warszawska syrenka zachwyciła kolorami stroju. Nie zabrakło też wiadomości o przysmakach regionalnych – toruńskich piernikach i krakowskich obwarzankach. Ta widowiskowa podróż w czasie przypomniała najmłodszym historie polskich miast oraz podkreśliła wartość życzliwości i wzajemnej pomocy.