Każdy może być świętym

Słowa tej pięknej piosenki wprowadziły grupy sześciolatków w czas przygotowań do uroczystości Wszystkich Świętych.

Pytanie: „ Jak można zostać świętym?” towarzyszyło nam w trakcie trwania projektu.

Tydzień poprzedzający to inspirujące święto przeznaczyliśmy na zapoznanie się z wybranymi żywotami świętych, ich wizerunkami, ikonami i atrybutami. Dodatkowo w domu, z pomocą rodziców, każdy przygotował informacje dotyczące swojego świętego patrona. W następnym etapie sala grupy 6B zamieniła się w pracownie ikon, a mali artyści zainspirowani wcześniej oryginałami, tworzyli swoje dzieła. W ten sposób powstała wystawa ikon przedstawiających naszych świętych patronów. Zwieńczeniem projektu były prezentacje postaci świętych przygotowane przez dzieci . W piątek mogliśmy podziwiać pomysłowość i inwencję rodziców , którzy z zaangażowaniem pomogli swoim pociechom w kreacji postaci patronów.

Do przedszkola przybywali „święci” szeroko uśmiechnięci i dumni ze swojego przebrania. „Pochód świętych” korytarzami przedszkola i wspólna modlitwa w kaplicy była ogromnym przeżyciem dla dzieci, które przekonały się, że słowa piosenki to tak naprawdę drogowskaz dla każdego z nas.

Tak. Każdy może być świętym, jeśli tylko chce .