21 listopada 2018 r. do naszego przedszkola z wizytą przybyły Panie Policjantki, które opowiedziały nam o swojej pracy. Przedstawiły nam też ciekawą prezentację multimedialną na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia od środka radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych Gości stanął w ogrodzie przedszkolnym. Ponadto mogliśmy usłyszeć policyjną syrenę, która składa się z czterech różnych dźwięków.„W dalekim zamku z trzema wieżami mieszkała śliczna królewna. Ponieważ była piękna jak płatek białej róży, nazywano ją Śnieżką.” Tak rozpoczęli aktorzy z kukiełkowego teatrzyku niezwykłą opowieść o przyjaźni , miłości i dobrym sercu. Dzieci z zachwytem podążały za zmianą w scenerii i odgłosami ze sceny. Dzielnie pomagały, podpowiadając krasnoludkom, co zagraża Królewnie.Dnia 15 listopada w naszym przedszkolu było kolejne spotkanie z instrumentami. Tym razem był to flet. Najpierw poznaliśmy budowę i dźwięk fletu poprzecznego, a następnie prostego i prostego sopranowego. Ostatnim z prezentowanych, był flet przywieziony z Tajlandii. Piękny dźwięk tego instrumentu pozostał w naszych uszach.Po pięknie przeżytej Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, grupy pięciolatków miały okazję na dłużej pozostać w klimacie tego, co Polskie. Okazją ku temu była bowiem wycieczka do siedziby zespołu Mazowsze w Otrębusach. Podczas koncertu artyści zabrali nas w podróż po regionach Polski. Pieśni, stroje i tańce zachwycały całym swoim bogactwem.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów zrealizowanych techniką animacji poklatkowej.
Scenariusz, scenografia i reżyseria, to autorstwo dzieci z grupy 6A, 6B i 6C.

Zajęcia stały się planem filmowym, warsztatami pełnymi emocji, dyskusji i zaangażowania w powstawanie twórczego dzieła.
Wszystko to się działo pod czujnymi oczami Pani Małgosi i Pani Moniki. Powstało ok. 3000 zdjęć, które dzięki „obrobieniu” w programie montażowym utworzyły 3 filmy.Dnia 9 listopada 2018 roku, w naszej Wspólnocie Przedszkolnej świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczczenie tego ważnego wydarzenia rozpoczęliśmy od przedstawienia w wykonaniu dzieci z grup pięciolatków. Wszystko mówiło o POLSCE i poruszało serce... Kiedy atmosfera zrobiła się bardzo podniosła, udaliśmy się na plac przedszkolny, gdzie o godzinie 11.11 nastąpiło uroczyste wciągniecie flagi na maszt i odśpiewanie HYMNU NARODOWEGO.
W ten sposób włączyliśmy się w „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”.

 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Było uroczyście i podniośle, ponieważ w tym roku przypadała 100. Rocznica odkąd Polska, po ponad wieku niewoli, wreszcie stała się wolna. Z tej okazji grupy pięciolatków przygotowały akademię, na którą zostali zaproszeni Rodzice.
Dzieci we wzruszający sposób opowiedziały nam o historii i dziejach naszego narodu, o przyczynach rozbioru i o bohaterskiej walce naszych żołnierzy o wolność.6 listopada dzieci z grupy 5A i 5B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Józefowie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.To był tydzień, w którym w każdym zakątku naszego przedszkola królowała JESIEŃ, z całą gamą swoich kolorów, smaków, zapachów,… a przedszkolaki, które każdego dnia ubrane były w inne kolory, mogły doświadczyć bogactwa tej pory roku i wziąć udział w różnych konkursach, zabawach i wspólnym świętowaniu jej nadejścia. Jak minął nam ten czas, popatrzcie sami… 🙂

 Podczas tygodnia „KOLOROWA JESIEŃ”, a dokładnie w czwartek do przedszkola zawitał niezwykle tajemniczy gość cały w czerni. Wkrótce zagadka została wyjaśniona. Okazało się, że oto detektyw Maurycy Bąbel, we własnej osobie, przybył w nasze progi, by razem z dziećmi rozwiązać sprawę zaginionej jesieni. Dobrze się złożyło, bo akurat tego dnia młodsze i starsze przedszkolaki prezentowały wiersze i piosenki opowiadające o tej porze roku.Co w przyrodzie można zmierzyć, zważyć i porównać? Starsze przedszkolaki, na początku października, szukały odpowiedzi na te i inne pytania podczas niezwykle ciekawych zajęć w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Po drodze skorzystaliśmy oczywiście ze ścieżki zdrowia, wszak wiemy, że ruch jest dobry na wszystko. A potem czekała już na nas prawdziwa leśna matematyka. Mieliśmy okazję sprawdzić co się toczy, porównywaliśmy wagę drewnianych kul, układaliśmy z figur sylwetki zwierząt i w końcu mierzyliśmy wszystko wokół.W piękny wtorkowy poranek grupa 6c wybrała się na stadion Legii Warszawa. Dzieci chciały spotkać się z maskotką klubu – Misiem Kazkiem. W poszukiwaniach pomogła pani Maja. Okazało się, że Miś zostawił dla przedszkolaków koperty z zadaniami i podpowiedziami, gdzie go można znaleźć. W czasie poszukiwań dzieci odwiedziły szatnię piłkarską, ławki rezerwowych i zrobiły rozgrzewkę jak prawdziwi piłkarze. Następnie dotarły do sektora rodzinnego, gdzie czekał Miś Kazek. Na końcu był czas na wspólną zabawę: kolorowanie, strzały do bramki, rzuty do kosza.Dzieci z grup 6a, 6b, 6c i 5a wybrały się na wycieczkę do wsi Zaręby. Na początku wizyty zostaliśmy poczęstowani pyszną szarlotką z gorącą herbatą, następnie udaliśmy się na edukacyjną wycieczkę po lesie urozmaiconą zabawami, konkursami i zadaniami do wykonania. Zrobiliśmy też własnoręcznie przetwory na zimę - pyszny i zdrowy dżem jabłkowy. Mieliśmy okazję spróbować jak smakują pieczone ziemniaki oraz bułka z „dymem”. Podczas pobytu karmiliśmy konie, króliki i kury. Poznaliśmy różne rodzaje zbóż i ich przeznaczenie.„Nikt na ziemi nie jest sam,
Bóg Anioły zesłał nam…”

2 października obchodzimy wspomnienie naszych Aniołów Stróżów. Dzień ten stał się dla nas wszystkich okazją do przypomnienia sobie, jakiego wspaniałego Przyjaciela mamy tuż obok siebie. Opowiedziały nam o Nim dzieci z grupy 6A. Podczas wspólnego spotkania w kaplicy nie zabrakło odmówienia znanej wszystkim przedszkolakom modlitwy, której chóralny głos wzniósł się w stronę Nieba.W pewien wrześniowy poranek przedszkolaki z gr. 6b, „uzbrojone” w lupy i pojemniki na przyrodnicze skarby, ruszyły w leśne ostępy Lasu Kabackiego. Tropiąc jesień, mieliśmy za zadanie znaleźć sosnowe i świerkowe szyszki, a także ślady bytności różnych zwierząt. Młodzi odkrywcy nie próżnowali i z zapałem oddawali się poszukiwaniom. Ich uwadze nie umknęły żołędzie, najmniejsze nawet grzyby, fragmenty kory rożnych drzew, a także liczne chrząszcze. Te ostatnie były szczególnie dokładnie obserwowane, a przy okazji pieczołowicie chronione przez dzieci.Przyjaciela mam i już! Kto to taki? Anioł Stróż! Taki Przyjaciel to skarb.
Przekonał się o tym Jonasz podczas swojej podróży. A wiemy o tym...,bo byliśmy jego towarzyszami. Pomogliśmy mu łowić ryby i dzieliliśmy radość z finałowego spotkania. Zobaczcie sami, jak Panowie z Teatru Eden prowadzili nas przez tą ciekawą historię!Ten dzień był wyjątkowy. We wrześniu odwiedził nas muzyk, który zaprezentował dzieciom instrumenty perkusyjne. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały krótkiego koncertu. Poznały brzmienie werbli, talerzy, dzwonków i bębnów. Dowiedziały się, że gra na perkusji może być zarówno delikatna i cicha, jak też energiczna i głośna. Możliwości te zadziwiły wszystkich. Na zakończenie każdy mógł zaprezentować, co mu w duszy gra...Większość improwizacji była niezwykle energetyczna i radosna.