O PUSZKU, KTÓRY LUBIŁ KOKOSANKI

We wrześniu w naszym przedszkolu gościliśmy „Teatrzyk Bajka”, który zaprezentował nam przedstawienie pełne śmiechu i dobrego humoru pt. „Puszek”. Spotkaliśmy się z przesympatycznym Krokodylem, którego ulubionym przysmakiem były kokosanki.


Niestety, z powodu ogromnej słabości do słodyczy, musiał zmierzyć się z bólem zęba, jak również z lękiem przed doktorem. W pokonaniu niemiłej przypadłości starali się pomóc Puszkowi przyjaciele z dżungli, jednakże sposoby te okazały się nieskuteczne. Z pomocą krokodylowi przyszły przedszkolaki, które wytłumaczyły naszemu bohaterowi, że najlepszym sposobem na pozbycie się dolegliwości jest wizyta u specjalisty.


Za namową dzieci Puszek wykazał się odwagą, dzięki czemu ból zęba odszedł w zapomnienie. Barwne przedstawienie wzbudzało wiele emocji, było pełne sytuacji humorystycznych, w których nie zabrakło waloru edukacyjnego – zachęcenia do dbania o swoje zęby. Dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny. Na zakończenie mali widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami i uśmiechami.