LEŚNE ZABAWY

We wrześniu grupa 4B wybrała się na wyprawę do Lasu Kabackiego. Ciepłe promyki słońca wręcz zachęcały do wędrówki. W przedszkolu odpowiednio przygotowaliśmy się do wyjścia – przypomnieliśmy sobie zasady panujące w lesie, a także zwierzęta, dla których to miejsce jest domem. Pobawiliśmy się również w zagadki słuchowe, w których odgadywaliśmy dźwięki przyrody. Gotowi i uśmiechnięci wyruszyliśmy w stronę rezerwatu.


Nasza wędrówka miała także inny cel – każdy przedszkolak miał za zadanie znaleźć skarby natury w postaci patyka i kamyczka. Tuż przy wejściu do lasu zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniej narysowane słońce, a także porównywaliśmy długości znalezionych przez nas patyczków.


Na koniec naszej wspólnej zabawy układaliśmy rytmiczną ścieżkę wykorzystując zebrane skarby. Wędrując leśnymi ścieżkami podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody, przy okazji dziękując Stwórcy za otrzymany świat. Na leśnej polanie zorganizowaliśmy zabawy ruchowe oraz konkurs przeciągania liny i przeskakiwania przez nią.


Przejście po zawiłej dróżce nie było takie łatwe, ale poradziliśmy sobie z tym, jak na zuchów przystało. W radosnych nastrojach i ze śpiewem wróciliśmy do przedszkola na smaczny obiad.