Kodowanie z panią Wiosną

Z okazji święta matematyki od 14.03. do 18.03. w naszym przedszkolu zrealizowaliśmy innowacyjny projekt pedagogiczny związany z nauką kodowania. Z okazji zbliżającej się nowej pory roku i budzącej się do życia przyrody, przedszkolaki ze wszystkich grup miały za zadanie zaprosić panią Wiosnę.


Przy dźwiękach radosnej muzyki wybrały się więc w podróż różnymi środkami lokomocji, przemierzając całą Polskę w poszukiwaniu zwiastunów. W końcu, gdy udało dotrzeć się na ul. Zaruby, uczestnicy dostali wyjątkowe zadanie – zostali poproszeni o zbudowanie wiosennych kwietników z kolorowych cegiełek.


Młodsze i starsze grupy konstruowały je na podstawie specjalnych projektów, do których wykorzystały umiejętności matematyczne. Po skończonej pracy przyszedł czas na przygotowanie ogrodu - kopanie, podlewanie, sianie i przycinanie, a to wszystko po to, by na końcu przygotować piękną wiosenną rabatkę! 3- i 4 - latki za pomocą specjalnych wskazówek sadziły wiosenne kwiaty, natomiast starsze grupy miały za zadanie odkryć niespodziankę, jaką przygotowała dla nich pani Wiosna.

A co to było? Piękne, zakodowane w wierszu krokusy, który rozkwitły w naszym przedszkolu. Z taką pomocą nadchodzące dni staną się cieplejsze i pełne radości!