POWSTANIE WARSZAWSKIE - PRZEDSZKOLE SIÓSTR NIEPOKALANEK

Przejdź do treści

Menu główne:

Galerie > 2013


Szlakiem Powstania Warszawskiego

Czwartego kwietnia, mimo śnieżnej pogody i wczesnej pory, sześciolatkom udało się dotrzeć do Muzeum. Pani Przewodnik powitała nas i zaprowadziła do sali, w której odbyła się Lekcja Muzealna o historii Powstania Warszawskiego. Mogliśmy zobaczyć mapy, zdjęcia i rysunki wiążące się z Powstaniem oraz poznać znaczenie nowych trudnych słów związanych z walką, wojną i okupacją. Usłyszeliśmy o momencie rozpoczęcia Powstania, oraz udziale i zaangażowaniu dzieci.
Po wysłuchaniu ciekawych wiadomości i obejrzeniu eksponatów, udaliśmy się do centralnego miejsca muzeum
jego Serca. Gdy przyłoży się ucho do wielkiej ściany, słychać różne odgłosy, charakterystyczne dla działań wojennych. Później zobaczyliśmy opaski z flagą, jakie nosili walczący. Poszliśmy również do drukarni, by sprawdzić jak w czasie Powstania drukowano gazety, ulotki i ogłoszenia z ważnymi informacjami.
Nasze zajęcia zakończyliśmy przy ogromnych samolotach, które kiedyś pilotowali dzielni Polacy. Pani Przewodnik pochwaliła nas za aktywny udział w zajęciach i świetną pamięć. Aż żal było wracać! Dzięki tej wycieczce mogliśmy jeszcze bardziej poczuć hasło zasady Błogosławionej Marceliny Darowskiej - „Bóg nas stworzył Polakami”.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego