Dzieci z grup 6a, 6b, 6c i 5a wybrały się na wycieczkę do wsi Zaręby. Na początku wizyty zostaliśmy poczęstowani pyszną szarlotką z gorącą herbatą, następnie udaliśmy się na edukacyjną wycieczkę po lesie urozmaiconą zabawami, konkursami i zadaniami do wykonania. Zrobiliśmy też własnoręcznie przetwory na zimę - pyszny i zdrowy dżem jabłkowy. Mieliśmy okazję spróbować jak smakują pieczone ziemniaki oraz bułka z „dymem”. Podczas pobytu karmiliśmy konie, króliki i kury. Poznaliśmy różne rodzaje zbóż i ich przeznaczenie. Na koniec wycieczki mogliśmy skorzystać ze ścianki wspinaczkowej i placu zabaw, najlepsza zabawa była na tyrolce 😊. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

„Nikt na ziemi nie jest sam,
Bóg Anioły zesłał nam…”

2 października obchodzimy wspomnienie naszych Aniołów Stróżów. Dzień ten stał się dla nas wszystkich okazją do przypomnienia sobie, jakiego wspaniałego Przyjaciela mamy tuż obok siebie. Opowiedziały nam o Nim dzieci z grupy 6A. Podczas wspólnego spotkania w kaplicy nie zabrakło odmówienia znanej wszystkim przedszkolakom modlitwy, której chóralny głos wzniósł się w stronę Nieba. Oprócz tego w holu przedszkola powstała tablica, na której każdy mógł napisać, jak wyobraża sobie swojego Anioła Stróża. Miejsce to zalśniło dziesiątkami gwiazd, na których dorośli i dzieci zapisali swoje myśli płynące z głębi serca. Pamiętajmy, aby codziennie wzywać tego naszego Bożego Pomocnika!

W pewien wrześniowy poranek przedszkolaki z gr. 6b, „uzbrojone” w lupy i pojemniki na przyrodnicze skarby, ruszyły w leśne ostępy Lasu Kabackiego. Tropiąc jesień, mieliśmy za zadanie znaleźć sosnowe i świerkowe szyszki, a także ślady bytności różnych zwierząt. Młodzi odkrywcy nie próżnowali i z zapałem oddawali się poszukiwaniom. Ich uwadze nie umknęły żołędzie, najmniejsze nawet grzyby, fragmenty kory rożnych drzew, a także liczne chrząszcze. Te ostatnie były szczególnie dokładnie obserwowane, a przy okazji pieczołowicie chronione przez dzieci. Las na początku jesieni przywitał nas całym bogactwem pięknych widoków, zapachów i odgłosów. Aż szkoda było wracać! Całe szczęście, że to niezwykłe miejsce mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki :)

Przyjaciela mam i już! Kto to taki? Anioł Stróż! Taki Przyjaciel to skarb.
Przekonał się o tym Jonasz podczas swojej podróży. A wiemy o tym...,bo byliśmy jego towarzyszami. Pomogliśmy mu łowić ryby i dzieliliśmy radość z finałowego spotkania. Zobaczcie sami, jak Panowie z Teatru Eden prowadzili nas przez tą ciekawą historię!

Ten dzień był wyjątkowy. We wrześniu odwiedził nas muzyk, który zaprezentował dzieciom instrumenty perkusyjne. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały krótkiego koncertu. Poznały brzmienie werbli, talerzy, dzwonków i bębnów. Dowiedziały się, że gra na perkusji może być zarówno delikatna i cicha, jak też energiczna i głośna. Możliwości te zadziwiły wszystkich. Na zakończenie każdy mógł zaprezentować, co mu w duszy gra...Większość improwizacji była niezwykle energetyczna i radosna.