Bóg nas stworzył Polakami

11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. To radosny dzień dla wszystkich Polaków i szczególna okazja, by świętować wolność naszej Ojczyzny. Dzieci grupy 5a przygotowały przedstawienie, by przybliżyć młodszym dzieciom znaczenie tego święta. Przy dźwiękach utworu „Maszerują strzelcy” chłopcy w żołnierskich strojach zaprezentowali krótki układ taneczny. Do nich dołączyły dziewczynki . Ich krakowskie stroje mieniły się wszystkimi kolorami. Mali widzowie przypomnieli sobie wiersz „Kto ty jesteś?” oraz znaczenie naszych 3 symboli narodowych. Gromkimi brawami nagrodzono taniec ułanów i krakowianek oraz taniec z muzyką „Płynie Wisła”. Na zakończenie wspólnie odśpiewano Hymn narodowy. Mali patrioci godną postawą uczcili pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.